Mecz Kalisz kontra Polonia Bytom zakończony wynikiem 1-0 dnia 2024-05-29 14:00 na obiekcie Stadion OSRiR

Kibice na Stadionie OSRiR mieli okazję obejrzeć niezwykle zacięte starcie pomiędzy drużynami Kalisza i Polonii Bytom w półfinale baraży o awans do II Ligi Wschodniej. W środowym meczu, rozegranym 29 maja 2024 roku, jedyny gol padł dopiero po przerwie, kiedy to zawodnicy gospodarzy przełamali obronę przeciwników, zapewniając sobie zwycięstwo 1:0. Po bezbramkowej pierwszej połowie, Kalisz zdołał wykorzystać szansę, co dało im przewagę przed rewanżem.

Mecz pomiędzy drużynami Kalisz i Polonia Bytom

W ciepłe popołudnie 29 maja 2024 roku na Stadionie OSRiR w Kaliszu odbył się niezwykle emocjonujący mecz w ramach półfinałów baraży II Ligi - Wschód. Gospodarze, czyli drużyna Kalisz, podejmowali Polonię Bytom. Spotkanie rozpoczęło się punktualnie o godzinie 14:00, a sędzią głównym meczu był D. Stefanski.

Po pierwszej połowie, która zakończyła się bezbramkowym remisem, kibice zgromadzeni na stadionie nie mogli przewidzieć, jak dramatyczne zwroty akcji przyniesie druga część meczu. Ostatecznie gospodarze wygrali 1-0, a jedyną bramkę w 76. minucie zdobył H. Sobol, co zapewniło drużynie Kalisza awans do finału baraży.

Przebieg meczu

Mecz od samego początku obfitował w walkę i emocje. Już w 19. minucie L. Zielinski z Polonii Bytom otrzymał żółtą kartkę za ostre wejście w rywala. Gra była niezwykle wyrównana, a obie drużyny próbowały narzucić swoje tempo gry.

W drugiej połowie tempo gry jeszcze bardziej wzrosło. W 63. minucie T. Gajda z Polonii Bytom również został ukarany żółtą kartką za faul taktyczny. Atmosfera na stadionie była elektryzująca, a kibice obu drużyn głośno dopingowali swoich ulubieńców.

Przełomowy moment nastąpił w 76. minucie, kiedy H. Sobol wykorzystał precyzyjne podanie od swojego kolegi z drużyny i umieścił piłkę w siatce. Było to jedyne trafienie w tym meczu, które przesądziło o awansie Kalisza do finału baraży.

W końcówce meczu emocje sięgnęły zenitu, a sędzia D. Stefanski musiał sięgnąć po kartki aż trzykrotnie w 90. minucie. Najpierw F. Szewczyk z Kalisza otrzymał żółtą kartkę za przedłużanie gry, a chwilę później K. Wojtyra i P. Romanowski z Polonii Bytom również zostali ukarani żółtymi kartkami za niesportowe zachowanie.

Pomimo prób wyrównania przez Polonię Bytom, defensywa Kalisza skutecznie broniła dostępu do swojej bramki. Ostatecznie mecz zakończył się zwycięstwem gospodarzy 1-0, co wywołało euforię wśród ich kibiców. Było to spotkanie pełne emocji, walki i niesamowitej atmosfery, które na długo pozostanie w pamięci wszystkich obecnych.

Gospodarze z Kalisza już teraz z niecierpliwością czekają na kolejny mecz, mając na uwadze możliwość awansu do wyższej ligi. Polonia Bytom, mimo porażki, zaprezentowała się z dobrej strony i na pewno będzie chciała szybko zapomnieć o tym spotkaniu, koncentrując się na przyszłych wyzwaniach.