Mecz Kalisz - Stal Stalowa Wola zakończony wynikiem 1-2

Na Stadionie OSRiR w sobotę 1 czerwca 2024 roku, odbył się emocjonujący finał baraży o awans do II Ligi Wschodniej, w którym zmierzyły się drużyny Kalisza i Stali Stalowa Wola. Po pierwszej połowie, kaliszanie prowadzili 1-0, jednak ostatecznie to goście z Stalowej Woli odwrócili losy spotkania i zwyciężyli 2-1, zapewniając sobie awans.

Emocjonujące starcie na Stadionie OSRiR w Kaliszu

W sobotnie popołudnie, 1 czerwca 2024 roku, na Stadionie OSRiR w Kaliszu odbył się emocjonujący mecz finałowy baraży o awans do II Ligi Wschodniej. Kalisz, grający w roli gospodarza, zmierzył się z drużyną Stal Stalowa Wola. Spotkanie, które rozpoczęło się o godzinie 14:30, zakończyło się wynikiem 1-2 dla gości, mimo że do przerwy to Kalisz prowadził 1-0.

Przebieg meczu

Od pierwszych minut spotkania kibice na Stadionie OSRiR byli świadkami prawdziwego widowiska. Już w 3. minucie H. Sobol otworzył wynik spotkania, strzelając gola po pięknym podaniu. To szybkie prowadzenie wywołało euforię na trybunach i wydawało się, że gospodarzom uda się kontrolować przebieg meczu.

Jednak w 9. minucie meczu zawodnik Stali Stalowa Wola, O. Sukiennicki, otrzymał żółtą kartkę. Gospodarze nie zwalniali tempa, ale w 23. minucie kolejna żółta kartka została pokazana, tym razem dla D. Oko z drużyny gości. Gdy pierwsza połowa zbliżała się do końca, H. Sobol został ukarany żółtą kartką w 45. minucie za nieprzepisowe zagranie.

Druga połowa rozpoczęła się dramatycznie dla gospodarzy. W 49. minucie W. Smoliński otrzymał czerwoną kartkę, co zmusiło drużynę Kalisza do gry w osłabieniu. To natychmiast wykorzystała Stal Stalowa Wola. Już w 51. minucie J. Górski doprowadził do wyrównania, a zaledwie minutę później, w 52. minucie, ponownie J. Górski zdobył bramkę, wyprowadzając swoją drużynę na prowadzenie 1-2.

Gospodarze walczyli z całych sił, jednak w 85. minucie O. Kalenik został ukarany czerwoną kartką, zostawiając Kalisz z zaledwie dziewięcioma zawodnikami na boisku. Sytuację pogorszyły dwie żółte kartki dla M. Gawlika, które otrzymał kolejno w 88. i 90. minucie, co zakończyło się jego wykluczeniem z gry.

Pomimo heroicznych wysiłków, drużynie Kalisza nie udało się odwrócić wyniku. Mecz pełen emocji, kontrowersji i piłkarskich zwrotów akcji zakończył się zwycięstwem Stali Stalowa Wola, która dzięki temu triumfowi awansowała do II Ligi Wschodniej. Sędzia główny, B. Frankowski, miał pełne ręce roboty, pokazując aż dwie czerwone i pięć żółtych kartek.

Kibice opuszczali stadion z mieszanymi uczuciami – z jednej strony dumni z zaangażowania swoich zawodników, z drugiej rozczarowani końcowym wynikiem. Atmosfera na stadionie była gorąca, a emocje sięgały zenitu do ostatniego gwizdka. Piłkarze obu drużyn pozostawili na boisku całe serce, co z pewnością zostanie zapamiętane przez wszystkich obecnych na tym niesamowitym meczu.