Kalisz - Lech Poznań II, wynik spotkania 2-1

W emocjonującym meczu II Ligi - East pomiędzy drużynami Kalisz i Lech Poznań II, to gospodarze wywalczyli zwycięstwo. Spotkanie, które odbyło się na Stadionie OSRiR, zakończyło się wynikiem 2-1 dla drużyny Kalisz. Mecz obfitował w akcje oraz wspaniałe bramki, które przesądziły o ostatecznym losie spotkania. Sędzią tego pojedynku był M. Jenda.

Relacja z meczu: Kalisz vs Lech Poznań II

W dniu 20 października 2023 roku na Stadionie OSRiR odbył się emocjonujący mecz piłki nożnej pomiędzy drużynami Kalisza a Lecha Poznań II. Spotkanie to miało miejsce w ramach 14. kolejki II Ligi - East.

Na starcie meczu obie drużyny prezentowały wysoką formę, co obiecywało widowisko pełne emocji. Zarówno gospodarze, jak i goście, mieli swoje szanse, ale to Lech Poznań II jako pierwszy objął prowadzenie. W 6. minucie M. Dziuba strzelił gola, dając swojej drużynie przewagę 1-0 .

Jednak kaliscy piłkarze nie zamierzali się poddawać. W 14. minucie H. Sobol wyrównał wynik, zdobywając bramkę na 1-1 . Atmosfera na stadionie była niesamowita, a kibice gospodarzy byli pełni nadziei na kolejne trafienie swojego zespołu.

W końcówce pierwszej połowy Kalisz zdołał zdobyć kolejnego gola, tym razem to znów H. Sobol okazał się strzelcem, ustalając wynik na 2-1 dla swojej drużyny. To była bramka na wagę trzech punktów i ogromnej radości dla kibiców.

Druga połowa meczu była pełna walki i napięcia. Obie drużyny starały się zdobyć kolejne gole, ale żadna z nich już nie zdołała pokonać bramkarzy przeciwników. Mecz zakończył się wynikiem 2-1 dla Kalisza.

W czasie meczu sędzią był M. Jenda, który dobrze radził sobie z trudnymi sytuacjami na boisku i utrzymywał dyscyplinę wśród zawodników. Na boisku widzieliśmy kilka kartek żółtych dla obu drużyn. W drużynie gospodarzy kartki otrzymali A. Debinski w 17. minucie oraz B. Kieliba w 31. i 51. minucie, co ostatecznie przyniosło mu drugą żółtą kartkę i czerwoną kartkę .

Na przestrzeni meczu kartki żółte otrzymali również piłkarze Lecha Poznań II. B. Juszczyk został ukarany żółtą kartką w 39. minucie, K. Kukulka w 45. minucie, M. Pingot w 77. minucie oraz F. Wolski w końcówce meczu, w 90. minucie .

Mimo zażartej walki na boisku, żadna z drużyn nie otrzymała czerwonej kartki.

Wynik tego meczu jest ważny dla obu drużyn. Kalisz zyskał trzy cenne punkty, co pozwoliło im utrzymać się w czołówce tabeli II Ligi - East, a Lech Poznań II musi teraz odbudować się po tej porażce i zebrać siły na kolejne mecze.

Następne mecze dla drużyny Kalisza to spotkania z Kotwicą Kołobrzeg, Olimpią Grudziądz oraz SKRĄ Częstochowa. Z kolei Lech Poznań II zmierzy się z Hutnikiem Kraków, Stomilem Olsztyn oraz Sandecją Nowy Sącz.