Polonia Bytom vs Kalisz, wynik spotkania - 1-1

W sobotni wieczór na Stadionie Polonii Bytom odbył się zacięty mecz pomiędzy gospodarzami, Polonią Bytom, a drużyną gości, Kalisz. Ostatecznie spotkanie zakończyło się remisem 1-1, pomimo starań obu zespołów, które nie zdołały ustalić wyraźnej przewagi. Pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym remisem, a emocje sięgnęły zenitu w drugiej połowie, kiedy padły oba gole. Mecz ten odbył się 19 kwietnia 2024 roku o godzinie 18:30 w ramach 29. kolejki II Ligi - East.

Relacja z przebiegu meczu Polonia Bytom - Kalisz

Dramatyczny wieczór na Stadionie Polonii Bytom, gdzie miejscowa drużyna podejmowała gości z Kalisza. Emocji było co niemiara, a kibice nie mogli narzekać na nudę, mimo że ostateczny wynik meczu okazał się remisowy.

Spotkanie rozpoczęło się o godzinie 18:30, a na murawie nie brakowało zaangażowania i walki o każdą piłkę. Obie drużyny prezentowały wysoki poziom, dążąc do objęcia prowadzenia.

Pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym remisem, choć nie brakowało okazji do strzelenia gola. Bramkarze obu zespołów mieli pełne ręce roboty, broniąc swoje bramy przed atakami przeciwników.

W drugiej połowie to gospodarze jako pierwsi wprowadzili ekscytujące momenty na stadionie. W 85. minucie A. Piekarski strzelił gola, rozpalał serca kibiców Polonii Bytom, którzy głośno dopingowali swoją drużynę.

Jednak radość miejscowych okazała się krótka, gdyż w samej końcówce meczu, bo w 90. minucie, M. Żebrowski zdobył bramkę dla Kalisza, wyrównując tym samym stan meczu na 1-1. Goście nie zamierzali odpuścić i walcząc do ostatnich chwil, zapewnili sobie punkt.

Spotkanie nie obyło się bez kartek, sędzia K. Iwanowicz musiał kilkukrotnie sięgać po żółte kartki. Gospodarze otrzymali upomnienia w 9., 82. i 90. minucie, natomiast goście z Kalisza byli karani w 8., 15. i 65. minucie.

Ostateczny gwizdek arbitra oznaczał podział punktów pomiędzy obiema drużynami. Kibice, choć trochę zawiedzeni brakiem zwycięstwa swojego zespołu, opuszczali stadion z uśmiechem na twarzy, doceniając zażarte starcie i sportową rywalizację.

Następne wyzwania czekają zarówno Polonię Bytom, jak i Kalisz. Gospodarze zmierzą się kolejno z Hutnikiem Kraków, Sandecją Nowy Sącz i Chojniczanką Chojnice. Natomiast Kalisz podejmie Olimpię Elbląg, Lecha Poznań II oraz Kotwicę Kołobrzeg.