Inwestowanie w kryptowaluty: Wszystkie ważne rzeczy, które musisz wiedzieć, zanim zaczniesz

Kryptowaluty to aktywa cyfrowe, które mogą być przechowywane online, jak akcje, ale zamiast śledzenia własności śledzi się tokeny cyfrowe związane z indywidualnym blockchainem. Te tokeny są używane do uzyskania dostępu do towarów i usług na tym konkretnym blockchainie lub w ramach jego ekosystemu. Haczyk? Kryptowaluty są notorycznie zmienne. Cena większości kryptowalut ma tendencję do bycia cykliczną, skacząc w górę i w dół w różnych punktach czasu. Te wahania tworzą warunki idealnej burzy dla inwestowania lub handlu tymi cyfrowymi aktywami. Być może czytałeś o ludziach, którzy kupili Bitcoina za 20 dolarów i sprzedali go za 1000 dolarów - lub odwrotnie - i możesz zastanawiać się, czy powinieneś również inwestować w kryptowaluty. Jeśli tak, ten artykuł pomoże Ci zrozumieć, czym one są i dlaczego różnią się od akcji lub innych inwestycji, takich jak złoto lub nieruchomości.

Jak kupić kryptowaluty?

Pierwszym krokiem do zakupu kryptowalut jest wybór miejsca, w którym zamierzasz je kupić. Istnieją różne giełdy, na których możesz kupować i sprzedawać kryptowaluty, kilka z najbardziej znanych to Coinbase, Kraken lub Gemini. Kiedy zarejestrujesz się na jednej z tych giełd, będziesz musiał podać kilka danych osobowych i przejść przez proces weryfikacji.

Po zatwierdzeniu i wybraniu kwoty pieniędzy, którą chcesz zainwestować, przelejesz ją ze swojego konta bankowego. Istnieje kilka opcji transferu pieniędzy z konta bankowego. Możesz użyć przelewu ACH (jest to najczęstsza metoda zakupu kryptowalut), przelewu bankowego lub użyć karty kredytowej.

Kto powinien inwestować w kryptowaluty?

To częste pytanie, a odpowiedź, niestety, nie jest zbyt prosta. Jest to ryzykowna gra i nie ma gwarancji, że zarobisz pieniądze. Kryptowaluty są aktywami wysoce spekulacyjnymi o dużej zmienności, więc nie są odpowiednie dla każdego. Zawsze powinieneś wykonać swoją pracę domową i uważać, aby nie wpaść na żadne oszustwa, które mogą być tam. Jeśli jesteś gotowy, aby wykonać skok wiary i rozpocząć inwestowanie w kryptowaluty, oto kilka rzeczy, o których powinieneś pamiętać: Twoja kwota inwestycji - Kryptowaluty nie są tanie. W zależności od kwoty, którą chcesz zainwestować, być może będziesz musiał upłynnić inne aktywa, takie jak akcje lub nieruchomości, aby dokonać zakupu.