Spotkanie Chojniczanka Chojnice - Kalisz zakończone wynikiem 0-1 na obiekcie Stadion Miejski Chojnice

W sobotnie popołudnie na Stadionie Miejskim w Chojnicach odbył się zacięty mecz pomiędzy miejscową Chojniczanką a drużyną Kalisza. Pomimo zażartej walki na boisku, to goście zdołali wyjść zwycięsko z tej rywalizacji, pokonując gospodarzy 1-0. Bramkę na wagę trzech punktów dla Kalisza zdobyto jeszcze przed przerwą, co okazało się decydujące w ostatecznym rozstrzygnięciu tego starcia. Mecz odbył się 3 dni temu, 30 marca o godzinie 13:30, w ramach 26. kolejki II Ligi - East.

Sprawozdanie z meczu:

Dzisiejsze starcie na stadionie w Chojnicach obfitowało w napięcie i emocje od pierwszej minuty. Gospodarze, Chojniczanka Chojnice, oraz goście z Kalisza stawili czoła sobie w pełnym składzie, gotowi do walki o zwycięstwo.

Początek meczu był wyrównany, obie drużyny starały się narzucić swój styl gry. Jednak to goście z Kalisza jako pierwsi zdołali przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. W 27. minucie to właśnie M. Bednarski strzelił bramkę na 0-1, wprowadzając ekipę z Kalisza na prowadzenie.

Chojniczanka Chojnice nie zamierzała jednak się poddać i próbowała odrobić straty. Mimo starań, do przerwy wynik nie uległ zmianie, a na tablicy wyników nadal widniało 0-1 dla gości.

Druga połowa również była pełna zażartej walki. Gospodarze starali się narzucić swoje warunki, ale defensywa Kalisza była nieugięta. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 0-1 na korzyść gości, którzy potrafili skutecznie bronić swojej bramki do końcowego gwizdka sędziego.

Spotkanie nie obyło się bez emocji - obie drużyny otrzymały żółte kartki za agresywne zagrania. W barwach Chojniczanki kartoniki zobaczyli T. Boczek (44') oraz G. Szymusik (86'). Natomiast w drużynie gości B. Kieliba został ukarany żółtą kartką już w 15. minucie.

Na czerwone kartki tym razem nie było miejsca, jednak walka na boisku była zacięta aż do ostatnich minut. Ostatecznie to Kalisz cieszył się z trzech punktów po zwycięstwie 0-1 nad Chojniczanką.

W kolejnych meczach Chojniczanka Chojnice zmierzy się z Radunią Stężyca, Hutnikiem Kraków oraz Zagłębiem Lubin II. Natomiast Kalisz czekają starcia z Hutnikiem Kraków, Sandecją Nowy Sącz oraz Polonią Bytom.